Dünden Bugüne

1971 - Saffet ve Hikmet EREN tarafından Perşembe pazarında ki 40 m2’lik küçük bir atölyede faaliyetlerine başlamıştır. Meslekleri tornacılık olan iki kardeş Skoda Kamyonet Fabrikası’na aks kovanı üretimi yapmaya başladılar.

1974 - Maltepe’de 100 m2’lik işyerlerine taşınarak otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlere imalat yaparak sektörde ki yerlerini belirlediler.

1993 - Kartal’da 500 m2 yeni üretim alanına taşınmış ve sermayelerini de arttırarak limited şirket olmuş ve 25 çalışanlarıyla birlikte çalışmalarına devam etmişlerdir. Otomotiv ve makine yedek parça imalatına devam eden firma İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’nin kurulmasıyla birlikte doğalgaz alt yapı çalışmalarına parça üretmeye başlamış ve doğalgaz bağlantı elemanlarında öncü ve aranan bir firma haline gelmiştir. Günümüzde hala tecrübe ve bilgi birikiminden yararlanılan bir firmadır.

2000 - ilk yurtdışı ihracatını Yunanistan’a traktör ve tarım makineleri yedek parçaları üreterek başlayan firmamız, bu sektörde ki yerini korumaya devam etmektedir.

2003 - Tunus, Libya, Cezayir, Suriye, Fransa ve Almanya’ya da ihracata başlamıştır.

2005 - Üretim alanlarını 700 m2’ye çıkararak Doğalgaz Regülatörleri üretimine başlamıştır.

2006 - Akfel A.Ş. ile doğalgaz regülatörleri üretiminde ortak çalışmaya başlamış ayda 5000 adet regülatör üreterek bir ilke imza atmıştır.

2010 - Kurumsallaşma adımlarına hız vererek 3000 m2’lik yeni fabrika binasında sektörlere özel sipariş ürünlerini üretmenin yanı sıra, endüstriyel ürünler üretmeye de başlamıştır.

2011 – Kalite anlayışını, son teknoloji ürünleri ölçüm cihazları ile birlikte maksimum seviyede tutarak en kaliteli üretimi gerçekleştirme yolunda çalışmalarına devam etmektedir.

 
  A